Hemsida
hero f25.png

Din leverantör av Altendorf justersågar

Sernbrandts maskiner är nu stolta över att bli återförsäljare av det tyska kvalitets fabrikatet Altendorf.

En maskin för alla!

Kompakt justersåg som ökar produktiviteten i ditt snickeri. Sågar i alla typer av trä material. Lätthanterlig såg med högsta precision och snittkvalitet. En maskin för alla!

För bästa snittkvalité

Altendorf Justersåg WA6 är en kompakt & användarvänlig justersåg för bästa snittkvalité. WA6 är en kvalitetssåg för dig med begränsat utrymme eller som vill ha en prestanda såg för servicearbeten..

Välj mellan 3 kontrollenheter

Altendorf Justersåg F45 har motoriserad höj, sänk och vinkling av klingan. Välj mellan tre styrenheter, som alla ger dig möjlighet att flytta upp till fyra axlar och luta sågenheten – till endera sidan..

Tar sig an alla kaputmaningar

Altendorf Justersåg WA80 TE/X. Te är med motoriserad höj/sänk och tiltning av sågbladet, medans X är motoriserad höj/sänk och tiltning av sågbladet och även motoriserad finjustering av parallellanhåll.

BYGG DIN MASKIN HÄR

Videos

Säljare

Mikael Sernbrandt

070-8119980

Mikael@sernbrandt.se

Niklas Sernbrandt

070-4658688

Niklas@sernbrandt.se

Rickard Dalgärd

070-8112895

Rickard@sernbrandt.se

Sebastian Skytt

076-8914423

Sebastian@sernbrandt.se

Brian Halvardsson

079-3815165

Brian@sernbrandt.se

Kontakta oss

Begär offert eller skicka in din förfrågan här

Martin Sernbrandt

076-8889609

Martin@sernbrandt.se

OUR SERVICES

MASKINER

SERVICE

 

 

&

RESERVDELAR

INSTALLATION

&

UTBILDNING

  • Facebook
  • Instagram

© 2020 av Sernbrandt Maskiner & Verktyg AB

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now